Základní škola a Mateřská škola Brandýsek

Jsme „KiVa škola“

Jsme „KiVa škola“

Naše škola je již druhým rokem zapojena do projektu KiVa: pilotáž přenositelnosti výzkumně ověřeného programu prevence šikany na ZŠ v ČR. Celý projekt je realizován pod záštitou organizace Schola Empirica, MŠMT a EU.

V rámci tohoto projektu se nám podařilo vyškolit odborný tým z řad kmenových učitelů školy, jejichž úkolem je dále metodicky vést ostatní kolegy. Získali jsme řadu materiálů, zkušeností a dovedností, které nám umožňují efektivně zkvalitňovat klima celé školy. Náš KiVa tým je schopen vyřešit řadu situací, které by se jinak mohly velmi zkomplikovat.

A získali jsme také značku „KiVa škola“, která je zárukou toho, že se u nás věnujeme problematice vrstevnických a mezilidských vztahů opravdu svědomitě.

V neposlední řadě měly některé členky KiVa týmu možnost absolvovat stáž v estonském Tallinnu a navštívit místní školy, které mají s metodikou prevence šikany KiVa velké zkušenosti.

Ujistili jsme se, že zavedení tohoto programu přináší podobné problémy, s jakými se setkáváme my. Mnohé z těchto problémů se vyřeší časem samy. A především jsme se přesvědčili, že systematická, promyšlená, cílená, dlouhodobá a profesionálně provedená prevence šikany a péče o třídní kolektivy i jednotlivce má z hlediska výskytu šikany mimořádný význam.

                                                                                              Za KiVa tým

                                                                                              Mgr. Markéta Jelínková

                                                                                               KiVa koordinátorka

Kalendář akcí

Kontaktovat zaměstnance

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.

Zavřít