Základní škola a Mateřská škola Brandýsek

O škole

Škola v Brandýsku je úplnou základní školou, která poskytuje základní vzdělání asi 290 dětem v prvním až devátém ročníku. Většina žáků pochází přímo z Brandýska, škola dále vzdělává žáky dojíždějící z okolních obcí. Tradičně dojíždí děti z Třebusic, Kolče, Cvrčovic, Želenic, Blevic a Slatiny, v poslední době přibývá žáků ze Stehelčevse, Pcher a Kladna, několik žáků dojíždí z dalších obcí. Třídy základní školy jsou umístěni ve třech budovách, dvě starší jsou situovány při hlavní silnici na Prahu a Slaný. Mezi budovami se nachází malé asfaltové hřiště, které je využíváno i odpoledne občany obce. Třetí, novější, budova je v klidnější části obce nedaleko silnice na Kladno. Před budovou školy se nalézá dětské hřiště, které využívá školní družina i široká veřejnost.

Budova A

Hlavní a nejstarší budova z roku 1878 (č. p. 36). V současnosti se zde nachází třídy druhého stupně. Je zde umístěna ředitelna školy, pracovna účetní, kuchyně, jídelna, nová počítačová učebna (rekonstrukce 2018), učebna s interaktivní tabulí  a 5 tříd, které jsou vybaveny novým nábytkem a postupně dochází k další renovaci. V celé budově došlo k výměně oken. V roce 2015 došlo k rozsáhlé opravě sociálního zařízení a kanalizace, v roce 2017 jsme vybudovali nové schody, přístup k budově školy a zrenovovali zahradu před školou.

Budova B

Druhá, starší, budova je z roku 1897 (č.  p. 61) a učí se v ní žáci třetích a čtvrtých tříd. Jsou zde čtyři učebny, které jsou opravené a moderně vybavené, malá, nově opravená, sborovna (2018). Z jednoho kabinetu vznikl čtenářský klub. Dvě třídy jsou vybavené interaktivním zařízením. I v této budově jsou vyměněna okna (2014), zrekonstruované sociální zařízení (2017), opravený přístupový chodníku a upravena zahrada před školou.

Budova C

Nejnovější budova postavená v roce 1983 (č. p. 126). V pavilonu jsou první třídy, druhé třídy, pátá třida a školní družina. Jsou zde krásné světlé třídy, šest větších učeben, z toho je jedna vybavena interaktivní tabulí a v jedné je umístěna školní družina. Dále jsou zde 3 menší učebny, z nichž jedna je vybavena interaktivní tabulí a odpoledne je využívána ZUŠ a ve zbývajících dvou je školní družina. Velmi pěkně působí prostorné chodby s estetickou výzdobou. Také v této budově došlo k rekonstrukci sociálního zařízení (2016) a kompletní výměně oken (2018). Z bývalé kotelny byla vybudována malá herna.

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů.